Az angyali, vagy égi abc Agrippa Von Nettesheim Occulta Phiosophia c. könyve III. kötetének XXX. fejezetében lett közzétéve. Agrippa azt írta, hogy azért nevezte égi abc-nek, mert a zsidók az abc-t a csillagok közé helyezték el, és így alakultak ki a különböző csillagképek. Agrippa feltárta, hogy a zsidó kabbalisták a betűk mintáit az ég csillagai közé helyezték, így alakították ki az asztrológusok a zodiákusok jeleit, mint pld. a Kos és a Rák. Mindegyik betű, okkult módon kötődik egy meghatározott csillaghoz és tartalmazza a csillagok konstellációját. Minden nagyobb csillagnak van a saját mágikus története és tulajdonsága a mágiában.
Guillaume Postel a csillagokból olvasta ki Isten akaratát. Az örök törvények archaikus héber betűkkel jelentek meg e menny bolozaton. A csillagok közé vonalakat húzva, az ember betűket és szavakat kap.
Az égi (celestial) abc jelei a fenti elképzelésből alakultak ki.
Malachim írás
A Malachim abc-t is Agrippa von Nettesheim ismerteti a fent említett helyen, és forrásként Barett: Magus című könyvében említi meg. Agrippa utal rá, hogy a nevek az angyalok címeit jelentik. Az égi abc 22 betűből áll, mint a héber abc. Gondoljunk arra, hogy a héberben az angyal neve malakh.
„Át a folyón” ("Du Passage Du Fleuve")
harmadik mágikus abc. Szintén Agrippa művében került leírásra. Barett ezt az abc-t Agrippa-tól származtatja, mint könyvének sok szövegét és így mutatja be a Magus c. műben. Sajnos Agrippa nem írt semmit erről az abc-ről.
Az alábbi az Hénoki ( angyal) írás, és a hozzá tartozó betűk
A következő táblázat menyei abc-k és a hozzá tartozó betűk valamint a héber abc összehasonlítására szolgál.
|