Az angyali, vagy gi abc Agrippa Von Nettesheim Occulta Phiosophia c. knyve III. ktetnek XXX. fejezetben lett kzztve. Agrippa azt rta, hogy azrt nevezte gi abc-nek, mert a zsidk az abc-t a csillagok kz helyeztk el, s gy alakultak ki a klnbz csillagkpek. Agrippa feltrta, hogy a zsid kabbalistk a betk mintit az g csillagai kz helyeztk, gy alaktottk ki az asztrolgusok a zodikusok jeleit, mint pld. a Kos s a Rk. Mindegyik bet, okkult mdon ktdik egy meghatrozott csillaghoz s tartalmazza a csillagok konstellcijt. Minden nagyobb csillagnak van a sajt mgikus trtnete s tulajdonsga a mgiban.
Guillaume Postel a csillagokbl olvasta ki Isten akaratt. Az rk trvnyek archaikus hber betkkel jelentek meg e menny bolozaton. A csillagok kz vonalakat hzva, az ember betket s szavakat kap.
Az gi (celestial) abc jelei a fenti elkpzelsbl alakultak ki.

Malachim rs
A Malachim abc-t is Agrippa von Nettesheim ismerteti a fent emltett helyen, s forrsknt Barett: Magus cm knyvben emlti meg. Agrippa utal r, hogy a nevek az angyalok cmeit jelentik. Az gi abc 22 betbl ll, mint a hber abc. Gondoljunk arra, hogy a hberben az angyal neve malakh.

t a folyn ("Du Passage Du Fleuve")
harmadik mgikus abc. Szintn Agrippa mvben kerlt lersra. Barett ezt az abc-t Agrippa-tl szrmaztatja, mint knyvnek sok szvegt s gy mutatja be a Magus c. mben. Sajnos Agrippa nem rt semmit errl az abc-rl.
Az albbi az Hnoki ( angyal) rs, s a hozz tartoz betk
A kvetkez tblzat menyei abc-k s a hozz tartoz betk valamint a hber abc sszehasonltsra szolgl.

|